سه شنبه 14 اردیبهشت 1395  06:22 ب.ظ

احتمال دارد مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به خوب ی قدیم خلق بکنید

دانلود وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

یا هر چه به ذهن خود فشار میاورید نمی توانید حتی قطعه کوچک چند ثانیه ای قشنگ هم بنویسید که به گفته بسیار زیاد از بزرگان امری طبیعیست و جای هیچ استرس نیست. معمولا اینروش موزیک سازی که شما در صندلی اتاق بسته بنشینید و به ذهن خود جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه خوب یتی آمیزی نخواهد بود و ضمن تاثیرات منفی، ذهن گوش شما را بسیار زیاد خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد و نو، نیازمند محیط و شرایطی ویِژگزینشه هستند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های آموزش ی سایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار زیاد خیلی ی در بیشتر شدن خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی
بخش دوم:روش های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای نرم افزار ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق


منبع سایت ارتعاش
خلاقیت در موزیک (مقاله کامل )

احتمالا مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به بهتر ی قدیم خلق بکنید یا هر چه به ذهن خود فشار میاورید نمی توانید حتی یک قطعه کوچک چند ثانیه ای زیبا هم بنویسید که به گفته خیلی از بزرگان امری طبیعیست و جای هیچ استرس نیست. معمولا اینروش موسیقی سازی که شما در صندلی اتاق بسته خود بنشینید و به ذهن خود جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه خوب یتی آمیزی نخواهد بود و ضمن تاثیرات منفی، ذهن و گوش شما را بسیار زیاد خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد و نو، نیازمند محیط شرایطی ویِژگزینشه هستند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های آموزش ی وبسایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار زیاد خیلی ی در ارتقا خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی
بخش دوم:آموزش های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای برنامـه ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق
بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : سری اول1- قدم بزنید: اگر ملودی شما راه بجایی نمی برد کم کم حس خستگی می بکنید ، برای 5 یا 10 دقیقه که شده از استودیو یا محیطی که در آن کار می بکنید خارج شوید. این مثل این است که دکمه راه اندازی مجدد ذهن را فشار داده باشید.

2- laptop بخرید: چنانچه laptop دارید می توانید ماورای روش معمولی موسیقی سازی عمل بکنید از لاک محیط ساکن بیرون بیایید. کافی شاپ ها محل مناسبی هستند ولی از آنها بهتر پارکها و فضاهای سبز می باشند ، حتی رستورانهای غذا خوری! محل های باعث خلق ایده های نو خواهند شد. جدا از اینکه احتمالا در یکی از همین مکانها با شنیدن موسیقی که در آن فضا ها در حال پخش است ایده هایی مشابه نزدیک به ذهن شما برسد.

3- از اطرافیان و دوست ها خود نظر بخواهید: چنانچه آهنگ ی که شما در حال کار کردن بر روی آن هستید قابل قبول هست ولی حس می بکنید چیزی از قلم افتاده و یا هر چقدر فکر می بکنید نمی توانید بفهمید در گام بعدی به چیز نیاز دارد، با دوست خود مشورت بکنید و از او بخواهید که به شما بگوید چه چیزی در موسیقی کم هست. یا اینکه آهنگ نیمه کاره خود را در یکی از انجمنهای اینترنتی ارسال بکنید تا نظرات افراد دیگر را جویا شوید. یکی از نکات مثبت این کار این هست که شما می توانید به آهنگ های ارسالی تولید و ساخته شده بوسیله افراد دیگر در همان انجمن هم نظر دهید و این تقویت کننده ای جهت شما محسوب خواهد شد.

4- از خودتان پرسش بپرسید: برخی مواقع شما می توانید با سوال کردن پرسشها ی را از مهلکه ای بی نتیجه نجات دهید. پرسشها ی آسان که ممکن در شور و هیجان روال خلق موزیک به آنها تذکر ی نکنید: من چه می خواهم بشنوم؟ چه چیزی درست کار نمی نماید ؟ چه چیزی کم است؟

5- تنها loop ایجاد کنید : تا بحال شده که قصد داشته باشید جهت موسیقی ریتم و یاdrum ای بسازیــد همیشه جهت انجام دادن آن به دردسر و سختی افتادید؟ پس بیایید این را هدف خود قرار دهید و یک پوشه پر از loop های تماما تهیه و تولید شده توسط ایجاد بکنید . در انتها و بعدها خواهید دید که هیچ کس به این اندازه، loop های مورد قبول شما نخواهد داشت.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : پارت دوم

6- شنیدن منظم: غـم انگیز است، ولی درست – گه گاه نظم در تولید و ساخت آهنگ به ناچار می باید وارد صحنه شود. برخی مواقع ی ایده های نو، بهتر باعث شرمندگی می شوند شما مجبور به کار بیشتر بر روی آنها هستید. مواقعی خواهد شد که شما سالها بر روی چیزی بدون اینکه کوچکترین نتیجه ای قابل قبولی حاصل شود پافشاری می بکنید . ولی به طور کاملا ناگهانی نوری درخشش خواهد نمود.

7- فضای یکنواخت اطراف خود را تغییر دهید: محیط ی که شما در آن کار می بکنید تاثیر بسازا شگفت انگیزی در بیشتر شدن سطح خلاقیت شما خواهد داشت. می توانید جهت تجهیزات و نورهای تجملی سرمایه گذاری بکنید یا چنانچه وضعیت مالی بهتر ی ندارید با چند شمع محیط مناسبی ایجاد بکنید . چنانچه شما آهنگ ساز کاملا رایانه ی هستید، تغییر دادن پیش زمینه desktop می تواند بلیطی جهت ورود هوای تازه زندگی، به محیط کار شما باشد.

8- اطراف رو مرتب بکنید : جدا از اینکه یک محیط بی نظم و نامرتب می تواند تاثیر زیاد بد در انرژی حس هنری شما داشته باشد، سبب خواهد شد از انرژی تمرکز خود شما هم کاسته شود. اگر محیط کار شما نا مرتب است و باعث به نیز میل کردن تمرکز یا حواس پرتی شما شده، موقع آن رسیده که دستی به سر روی آن بکشید.

9- فقط preset تهیه کنید : پنج یا شش بانک preset در سینتی سایزر یا sampler بسازیــد . نپرهزینه این نباشید که آنها در آهنگ کار می کنند یا نه، ایده این هست که تمرکز شما تنها بر روی صداها باشد. این باعث گسترش بُعد شنوایی خواهد شد حتی می تواند جرقه ای باشد جهت خلق موسیقی ملودی هایی که شما در جستجوی آنها بودید.

10- توقف نکنید: گاهی ایده ها شکل میگیرند ولی نه در میزانی که تبدیل به یک محصول نهایی شوند. شما ادامه بدید، اینطور فرض بکنید که برای رسیدن به گنج مشغول حفاری هستید: شما نقشه رو در اختیار دارید ولی نمی دانید برای رسیدن به گنج چقدر می بایست پایین و به عمق روید.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : پارت سوم

11- کم کم حس می بکنید که دارید کار اجباری انجام می دید؟: اگر این چنین است، توقف بکنید . پروژه را ذخیره و شروع به کار بر روی یک پروژه جدید دیگر بکنید . وقتی قطعه ای از موسیقی تبدیل به رویه ای تکرار ی و خسته کننده می شود، شما قادر نخواهید بود کار زیاد ی بر روی آن انجام دهید. منظور این نیست ادامه دادن آن کار فاقد اهمیت است، ولی اگر شما چهار ستون را برای مدت دو ساعت متوالی دوباره تکرار بکنید ، شاید زمان آن رسیده باشد تا برای مدتی پروژه فوق را ترک نمایید.

12- قوانین را بشکنید: هر نوع عادت یا رویه های دوباره تکرار ی که احتمالا شما در حین خلق آهنگ انجام دهید، شناسایی بکنید و زمان ی که آنها را شناختید، تمام سعی خود را برای از بین برداشتن آنها به کار گیرید. هر چقدر کمتر روشهای عادت گونه را دوباره تکرار بکنید ، بیشتر به سرزمین ایده های تازه نزدیک می شوید.

13- به خود خرده نگیرید: این بسیار زیاد با اهمیت است که برای تقویت نمودن سطح خلاقیتتان از انتقاد نکنید. بخصوص چنانچه در زمینه تولید و ساخت موسیقی تازه کار هستید. همیشه این را به گوشزد بکنید که این فقط شروع کار است و کسی از شما انتظار آن را ندارد که فردا آلبوم یا کاست label دار به بازار ارائه بکنید .

14- اتوماتیک و مداد همراه داشته باشید: احتمالا ایده ها در زمانها و موقعیتهایی خیلی عجیب به ذهن شما برسند، پس مطمئن شوید همـواره راهی برای قاپیدن یادداشت نمودن سریع آنها دارید. بعدا، شما می توانید بفهمید که آن ایده ها در عمل چگونه خواهند بود.

15- ذهن خسته شده: اگر یک روز کاری خسته کننده و دراز داشتید یا چنانچه به طور کلی اضطراب و (فشار عصبی مقطعی) دارید، خلق اثر و شاهکار کار راحتی نخواهد بود. قبل از اینکه وارد استودیو یا محیط کار شوید سعی بکنید به کارهایی دیگر بپردازید تا به نوعی ذهن و روح خود را آرام کرده باشید.
چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : بخش چهارم

16- مسیر و هدف را معین بکنید : شروع یک پروژه بدون اینکه بدانید چه می خواهید، احتمالا انرژی و زمان بسیاری را صرف نماید . اینکه از ابتدا قبل از نشستن پشت میز کار تصمیم بگیرید بدانید که قصد انجام چه کاری را دارید، به میزان بسیاری در روش ی و هدایت شما اثر خواهد داشت. به طور مثال، "من می خواهم یک موزیک 3 دقیقه ای pop بسازم".

17- علاقه خود را تجدید بکنید : اگر به طور کامل از سبکی که در آن موزیک سازی می بکنید ، راضی هستید، ولی حس می بکنید که آخرین اثر شما چندان جالب توجه نیست، زمانی را برای گوش دادن به آثار ستاره ها پیشگامان سبک اختصاص دهید. بدین وسیله به علاقه خود نسبت به موسیقی توان دوباره ببخشید و دیری نخواهد پایید که نا امیدی و یاس ناپدید خواهند شد.

18- راه هزاره را نمی توان یک شبه پیمود: تمایل به رسیدن کمال مهارت استادی می تواند خود باعث ایست خلاقیت بشود. اما رسیدن به مهارت در موزیک حرکت بهتر مناسب ای است ولی شاید زمان آن رسیده که برای مدتی از توقعات انتظارات خود کم کنی قبول کنی کاری که داری انجام می دهی آنچنان هم خارق العاده نیست و یا احتمال دارد تنها آزار دهنده ذهن است.


19- حس زندانی بودن: چنانچه چندین روز است بطور دائم در استودیو گیر کرده ای، مطمئنا وقت آن رسیده که بیرون بزنی و دوباره با جهان آشتی کنی. زندانی شدن در جا جهت مدت زیاد خلاقیت را خفه می نماید پس به خودت مرخصی بده تا ذهنت از موارد مربوطه به موسیقی دور باشد.

20- نکته سلامت ی : دورن یابی کن. خودت علت را متوجه می شوی.... چنانچه کل شبهای هفته قدیم را صرف ساختن موسیقی ، شب زنده داری میل کردن هله و هوله کرده ای و در کنار اینها شغل تمام زمان هم داشته ای. تو به کمی ورزش خواب شبانه نیاز داری تا ذهنت را پاک بدنت را تجدید قوا کنی.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات