سه شنبه 14 اردیبهشت 1395  06:20 ب.ظ

احتمال دارد مواقعی برسد که شما احساس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به خوب ی قدیم خلق بکنید

دانلود وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

یا هر چه به ذهن خود فشار میاورید نمی توانید حتی قطعه کوچک چند ثانیه ای زیبا بنویسید که به گفته زیاد از بزرگان امری طبیعیست جای هیچ استرس نیست. کلا این نحوه موزیک سازی که شما در صندلی اتاق بسته خود بنشینید به ذهن خود جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه موفق یتی آمیزی نخواهد بود ضمن تاثیرات منفی، ذهن گوش شما را بسیار زیاد خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد نو، نیازمند محیط و شرایطی ویِژگزینشه می باشند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های آموزش ی سایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار بسیار زیاد زیاد ی در ارتقا خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی
بخش دوم:روش های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای پروگرام ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق


منبع وبسایت ارتعاش
خلاقیت در موسیقی (متن کامل )

شاید مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به بهتر ی قدیم خلق بکنید یا هر چه به ذهن فشار میاورید نمی توانید حتی قطعه کوچک چند ثانیه ای قشنگ هم بنویسید که به گفته خیلی از بزرگان امری طبیعیست جای هیچ استرس نیست. اصولا اینراهنمای آهنگ سازی که شما در صندلی اتاق بسته خود بنشینید و به ذهن خود جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه موفق یتی آمیزی نخواهد بود و ضمن تاثیرات منفی، ذهن و گوش شما را بسیار زیاد خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد و نو، نیازمند محیط شرایطی ویِژگزینشه هستند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های روش ی سایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات و موارد ی که میتوانند نقش اثر گذار و خیلی زیاد ی در افزایش خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی
بخش دوم:شیوه های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای برنامـه ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق
بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : بخش اول1- قدم بزنید: چنانچه ملودی شما راه بجایی نمی برد و کم کم حس خستگی می بکنید ، جهت 5 یا 10 دقیقه که شده از استودیو یا محیطی که در آن کار می بکنید خارج شوید. این مثل این است که دکمه راه اندازی مجدد ذهن را فشار داده باشید.

2- laptop بخرید: چنانچه laptop دارید می توانید ماورای نحوه معمولی موزیک سازی عمل بکنید از لاک محیط ساکن بیرون بیایید. کافی شاپ ها محل مناسبی می باشند ولی از آنها بهتر پارکها و فضاهای سبز هستند ، حتی رستورانهای غذا خوری! محل های جدید باعث خلق ایده های نو خواهند شد. جدا از اینکه احتمالا در یکی از همین مکانها با شنیدن موزیک که در آن فضا ها در حال پخش است ایده هایی مشابه نزدیک به ذهن شما برسد.

3- از اطرافیان دوست ها نظر بخواهید: چنانچه موزیک ی که شما در حال کار کردن بر روی آن هستید قابل قبول هست ولی حس می بکنید چیزی از قلم افتاده یا هر چقدر فکر می بکنید نمی توانید بفهمید در گام بعدی به چیز نیاز دارد، با دوست مشورت بکنید و از او بخواهید که به شما بگوید چه چیزی در موزیک کم هست. یا اینکه موسیقی نیمه کاره را در یکی از انجمنهای اینترنتی ارسال بکنید تا نظرات افراد دیگر را جویا شوید. یکی از نکات مثبت این کار این هست که شما می توانید به آهنگ های ارسالی و ساخـته شده بوسیله افراد دیگر در همان انجمن هم نظر دهید این تقویت کننده ای جهت شما محسوب خواهد شد.

4- از خودتان پرسش بپرسید: برخی مواقع شما می توانید با سوال کردن سوالات ی را از مهلکه ای بی نتیجه نجات دهید. پرسشها ی آسان که ممکن در شور و هیجان روال خلق موسیقی به آنها تذکر ی نکنید: من چه می خواهم بشنوم؟ چه چیزی درست کار نمی نماید ؟ چه چیزی کم است؟

5- تنها loop بسازیــد : تا بحال شده که قصد داشته باشید برای موزیک ریتم و یاdrum ای تهیه کنید همیشه برای انجام دادن آن به دردسر سختی افتادید؟ پس بیایید این را هدف قرار دهید و یک پوشه پر از loop های تماما تولید و ساخته شده توسط خود ایجاد بکنید . در انتها و بعدها خواهید دید که هیچ کس به این اندازه، loop های مورد قبول شما نخواهد داشت.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : پارت دوم

6- شنیدن منظم: غـم انگیز است، ولی درست – گه گاه نظم در تهیه و تولید موسیقی به ناچار می باید وارد صحنه شود. برخی مواقع وقتی ایده های نو، بهتر باعث شرمندگی می شوند شما مجبور به کار بیشتر بر روی آنها هستید. مواقعی خواهد شد که شما سالها بر روی چیزی بدون اینکه کوچکترین نتیجه ای قابل قبولی حاصل شود پافشاری می بکنید . ولی به طور کاملا ناگهانی نوری درخشش خواهد نمود.

7- محیط یکنواخت اطراف خود را تغییر دهید: محیط ی که شما در آن کار می بکنید تاثیر بسازا و شگفت انگیزی در افزایش سطح خلاقیت شما خواهد داشت. می توانید جهت تجهیزات نورهای تجملی سرمایه گذاری بکنید و یا چنانچه وضعیت مالی خوب ی ندارید با چند شمع محیط مناسبی ایجاد بکنید . چنانچه شما موزیک ساز کاملا رایانه ی هستید، تغییر دادن پیش زمینه desktop می تواند بلیطی جهت ورود هوای تازه زندگی، به محیط کار شما باشد.

8- اطراف خود رو مرتب بکنید : جدا از اینکه محیط بی نظم و نامرتب می تواند تاثیر زیاد بد در انرژی و حس هنری شما داشته باشد، سبب خواهد شد از انرژی و تمرکز خود شما کاسته شود. اگر محیط کار شما نا مرتب است باعث به میل کردن تمرکز یا حواس پرتی شما شده، موقع آن رسیده که دستی به سر و روی آن بکشید.

9- فقط preset تهیه کنید : پنج یا شش بانک preset در سینتی سایزر یا sampler ایجاد کنید . نپرهزینه این نباشید که آنها در موزیک کار می کنند یا نه، ایده این هست که تمرکز شما فقط بر روی صداها باشد. این باعث گسترش بُعد شنوایی خواهد شد حتی می تواند جرقه ای باشد برای خلق موسیقی و ملودی هایی که شما در جستجوی آنها بودید.

10- توقف نکنید: گاهی ایده ها شکل میگیرند ولی نه در میزانی که تبدیل به محصول نهایی شوند. شما ادامه بدید، اینطور فرض بکنید که برای رسیدن به گنج مشغول حفاری هستید: شما نقشه رو در اختیار دارید ولی نمی دانید جهت رسیدن به گنج چقدر می بایست پایین و به عمق روید.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : بخش سوم

11- کم کم احساس می بکنید که دارید کار اجباری انجام می دید؟: چنانچه این چنین است، توقف بکنید . پروژه خود را ذخیره شروع به کار بر روی یک پروژه جدید دیگر بکنید . وقت ی قطعه ای از موزیک تبدیل به رویه ای دوباره تکرار ی و خسته کننده می شود، شما قادر نخواهید بود کار زیاد ی بر روی آن انجام دهید. منظور این نیست ادامه دادن آن کار فاقد ارزش است، ولی اگر شما چهار ستون را جهت مدت دو ساعت متوالی تکرار بکنید ، ممکن است آن رسیده باشد تا برای مدتی پروژه نامبرده را ترک نمایید.

12- قوانین را بشکنید: هر نوع عادت و یا رویه های تکرار ی که شاید شما در حین خلق موسیقی انجام دهید، شناسایی بکنید و ی که آنها را شناختید، تمام سعی را برای از بین برداشتن آنها به کار گیرید. هر چقدر کمتر روشهای عادت گونه خود را دوباره تکرار بکنید ، بیشتر به سرزمین ایده های تازه نزدیک می شوید.

13- به خود خرده نگیرید: این خیلی خیلی مهم است که برای تقویت نمودن سطح خلاقیتتان از خود انتقاد نکنید. بخصوص اگر در زمینه تهیه و تولید آهنگ تازه کار هستید. همـواره این را به گوشزد بکنید که این فقط شروع کار است و فردی از شما انتظار آن را ندارد که فردا آلبوم یا کاست label دار به بازار ارائه بکنید .

14- اتوماتیک و مداد همراه داشته باشید: ممکن است ایده ها در زمانها موقعیتهایی بسیار زیاد عجیب به ذهن شما برسند، پس مطمئن شوید همیشه راهی جهت قاپیدن و یادداشت نمودن زود آنها دارید. بعدا، شما می توانید بفهمید که آن ایده ها در عمل چگونه خواهند بود.

15- ذهن خسته شده: اگر روز کاری خسته کننده و دراز داشتید و یا اگر به طور کلی اضطراب و (فشار عصبی مقطعی) دارید، خلق یک اثر شاهکار کار راحتی نخواهد بود. قبل از اینکه وارد استودیو یا محیط کار شوید سعی بکنید به کارهایی دیگر بپردازید تا به نوعی ذهن روح خود را آرام کرده باشید.
چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : بخش چهارم

16- مسیر و هدف را معین بکنید : شروع یک پروژه نو بدون اینکه بدانید چه می خواهید، شاید انرژی و زمان زیاد ی را صرف نماید . اینکه از ابتدا قبل از نشستن پشت میز کار تصمیم بگیرید بدانید که قصد انجام چه کاری را دارید، به میزان بسیاری در روش ی هدایت شما اثر خواهد داشت. به طور مثال، "من می خواهم یک موسیقی 3 دقیقه ای pop بسازم".

17- علاقه را تجدید بکنید : چنانچه به طور کامل از سبکی که در آن موزیک سازی می بکنید ، راضی هستید، ولی احساس می بکنید که آخرین تاثیر شما چندان جذاب توجه نیست، زمانی را جهت گوش دادن به آثار ستاره ها و پیشگامان سبک خود اختصاص دهید. بدین وسیله به علاقه نسبت به موسیقی توان دوباره ببخشید و دیری نخواهد پایید که نا امیدی و یاس ناپدید خواهند شد.

18- راه هزاره را نمی توان یک شبه پیمود: تمایل به رسیدن کمال مهارت و استادی می تواند خود باعث ایست خلاقیت بشود. اما رسیدن به مهارت در آهنگ حرکت بهتر مناسب ای است ولی شاید زمان آن رسیده که برای مدتی از توقعات و انتظارات خود کم کنی و قبول کنی کاری که داری انجام می دهی آنچنان هم خارق العاده نیست و یا شاید تنها آزار دهنده ذهن است.


19- حس زندانی بودن: چنانچه چندین روز است بطور دائم در استودیو گیر کرده ای، مطمئنا زمان آن رسیده که بیرون بزنی دوباره با جهان آشتی کنی. زندانی شدن در یک جا برای مدت زیاد خلاقیت را خفه می نماید پس به خودت یک مرخصی بده تا ذهنت از موارد مربوطه به موزیک دور باشد.

20- نکته سلامت ی : دورن یابی کن. خودت علت را متوجه می شوی.... اگر کل شبهای هفته قدیم را صرف ساختن موسیقی ، شب زنده داری میل کردن هله و هوله کرده ای در کنار اینها یک شغل تمام هم داشته ای. تو به کمی ورزش و خواب شبانه نیاز داری تا ذهنت را پاک بدنت را تجدید قوا کنی.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic