سه شنبه 14 اردیبهشت 1395  06:22 ب.ظ

شاید مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به خوب ی قدیم خلق بکنید

فروش وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

یا هر چه به ذهن فشار میاورید نمی توانید حتی یک قطعه کوچک چند ثانیه ای زیبا هم بنویسید که به گفته خیلی از بزرگان امری طبیعیست جای هیچ استرس نیست. اصولا اینآموزش آهنگ سازی که شما در صندلی اتاق بسته بنشینید و به ذهن جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه خوب یتی آمیزی نخواهد بود و ضمن تاثیرات منفی، ذهن گوش شما را خیلی خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد و نو، نیازمند محیط شرایطی ویِژگزینشه می باشند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های آموزش ی سایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات و موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار بسیار زیاد بسیاری در بیشتر شدن خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی
بخش دوم:روش های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای نرم افزار ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق


منبع وب سایت ارتعاش
خلاقیت در موسیقی (مقاله کامل )

شاید مواقعی برسد که شما حس بکنید دیگر نمی توانید قطعه یا ملودی را به بهتر ی قدیم خلق بکنید یا هر چه به ذهن خود فشار میاورید نمی توانید حتی یک قطعه کوچک چند ثانیه ای زیبا بنویسید که به گفته زیاد از بزرگان امری طبیعیست جای هیچ استرس نیست. معمولا اینراهنمای موزیک سازی که شما در صندلی اتاق بسته بنشینید و به ذهن جهت خلق یه قطعه فشار بیاورید راه خوب یتی آمیزی نخواهد بود و ضمن تاثیرات منفی، ذهن گوش شما را زیاد خسته خواهد نمود. خلق ایده های منحصر به فرد و نو، نیازمند محیط و شرایطی ویِژگزینشه می باشند که ما قصد داریم در ادامه سری مجموعه های راهنمای ی سایت ارتعاش به بخشی از آنها بپردازیم. نکات موارد ی که میتوانند نقش تاثیر گذار و بسیار زیاد زیاد ی در بیشتر شدن خلاقیت شما داشته باشند.


بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی
بخش دوم:روش های ایده ساز
بخش سوم: صداهای مناسب
بخش چهارم: تکنیکهای نرم افزار ی
پخش پنجم: تکنیکهای خلاق
بخش اول: چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : قسمت اول1- قدم بزنید: اگر ملودی شما راه بجایی نمی برد کم کم احساس خستگی می بکنید ، جهت 5 یا 10 دقیقه هم که شده از استودیو یا محیطی که در آن کار می بکنید خارج شوید. این مثل این است که دکمه راه اندازی مجدد ذهن خود را فشار داده باشید.

2- یک laptop بخرید: چنانچه laptop دارید می توانید ماورای شیوه معمولی موزیک سازی عمل بکنید و از لاک محیط ساکن بیرون بیایید. کافی شاپ ها محل مناسبی هستند ولی از آنها خوبتر پارکها و فضاهای سبز هستند ، حتی رستورانهای غذا خوری! محل های نو باعث خلق ایده های نو خواهند شد. جدا از اینکه احتمالا در یکی از همین مکانها با شنیدن موسیقی که در آن فضا ها در حال پخش است ایده هایی مشابه و نزدیک به ذهن شما برسد.

3- از اطرافیان و دوست ها نظر بخواهید: چنانچه موسیقی ی که شما در حال کار کردن بر روی آن هستید قابل قبول هست ولی احساس می بکنید چیزی از قلم افتاده و یا هر چقدر فکر می بکنید نمی توانید بفهمید در گام بعدی به چیز نیاز دارد، با دوست خود مشورت بکنید از او بخواهید که به شما بگوید چه چیزی در موسیقی کم هست. یا اینکه موسیقی نیمه کاره خود را در یکی از انجمنهای اینترنتی ارسال بکنید تا نظرات افراد دیگر را جویا شوید. یکی از نکات مثبت این کار این هست که شما می توانید به موسیقی های ارسالی ساخـته شده بوسیله افراد دیگر در همان انجمن هم نظر دهید و این تقویت کننده ای برای شما محسوب خواهد شد.

4- از خودتان پرسش بپرسید: بعضی مواقع شما می توانید با پرسش کردن سوالات ی را از مهلکه ای بی نتیجه نجات دهید. سوالات ی آسان که ممکن در شور هیجان روال خلق موسیقی به آنها توجه ی نکنید: من چه می خواهم بشنوم؟ چه چیزی درست کار نمی نماید ؟ چه چیزی کم است؟

5- فقط loop ایجاد کنید : تا بحال شده که قصد داشته باشید برای موسیقی ریتم یاdrum ای بسازیــد و همیشه جهت انجام دادن آن به دردسر سختی افتادید؟ پس بیایید این را هدف قرار دهید یک پوشه پر از loop های تماما تهیه و تولید شده توسط خود ایجاد بکنید . در انتها و بعدها خواهید دید که هیچ کس به این اندازه، loop های مورد قبول شما نخواهد داشت.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : بخش دوم

6- شنیدن منظم: ناراحتی انگیز است، ولی درست – گه گاه نظم در تهیه و تولید موزیک به ناچار می بایستی وارد صحنه شود. برخی مواقع وقتی ایده های نو، بهتر باعث شرمندگی می شوند شما مجبور به کار بیشتر بر روی آنها هستید. مواقعی خواهد شد که شما سالها بر روی چیزی بدون اینکه کوچکترین نتیجه ای قابل قبولی حاصل شود پافشاری می بکنید . ولی به طور کاملا ناگهانی نوری درخشش خواهد نمود.

7- فضای یکنواخت اطراف را تغییر دهید: محیط ی که شما در آن کار می بکنید تاثیر بسازا و شگفت انگیزی در افزایش سطح خلاقیت شما خواهد داشت. می توانید برای تجهیزات و نورهای تجملی سرمایه گذاری بکنید یا چنانچه وضعیت مالی خوب ی ندارید با چند شمع محیط مناسبی ایجاد بکنید . اگر شما یک آهنگ ساز کاملا رایانه ی هستید، تغییر دادن پیش زمینه desktop می تواند بلیطی جهت ورود هوای تازه زندگی، به محیط کار شما باشد.

8- اطراف رو مرتب بکنید : جدا از اینکه محیط بی نظم و نامرتب می تواند تاثیر بسیار زیاد بد در انرژی و حس هنری شما داشته باشد، سبب خواهد شد از انرژی و تمرکز شما نیز کاسته شود. اگر محیط کار شما نا مرتب است و باعث به هم میل کردن تمرکز یا حواس پرتی شما شده، موقع آن رسیده که دستی به سر روی آن بکشید.

9- فقط preset تهیه کنید : پنج یا شش بانک preset در سینتی سایزر یا sampler بسازیــد . نگـران این نباشید که آنها در موسیقی کار می کنند یا نه، ایده این هست که تمرکز شما تنها بر روی خود صداها باشد. این باعث گسترش بُعد شنوایی خواهد شد و حتی می تواند جرقه ای باشد برای خلق موسیقی و ملودی هایی که شما در جستجوی آنها بودید.

10- توقف نکنید: بعضی ایده ها شکل میگیرند ولی نه در میزانی که تبدیل به یک محصول نهایی شوند. شما ادامه بدید، اینطور فرض بکنید که جهت رسیدن به گنج مشغول حفاری هستید: شما نقشه رو در اختیار دارید ولی نمی دانید برای رسیدن به گنج چقدر می بایست پایین و به عمق روید.

چگونگی گذراندن اوقات فراغت زندگی : پارت سوم

11- کم کم حس می بکنید که دارید کار اجباری انجام می دید؟: اگر این چنین است، توقف بکنید . پروژه خود را ذخیره شروع به کار بر روی پروژه جدید دیگر بکنید . ی قطعه ای از آهنگ تبدیل به رویه ای دوباره تکرار ی خسته کننده می شود، اکثرا ٌ شما قادر نخواهید بود کار بسیاری بر روی آن انجام دهید. منظور این نیست ادامه دادن آن کار فاقد ارزش است، ولی چنانچه شما چهار ستون را جهت مدت دو ساعت متوالی دوباره تکرار بکنید ، ممکن است زمان آن رسیده باشد تا جهت مدتی پروژه فوق را ترک نمایید.

12- قوانین را بشکنید: هر نوع عادت و یا رویه های دوباره تکرار ی که شاید شما در حین خلق موسیقی انجام دهید، شناسایی بکنید زمان ی که آنها را شناختید، تمام سعی را جهت از بین برداشتن آنها به کار گیرید. هر چقدر کمتر روشهای عادت گونه را تکرار بکنید ، بیشتر به سرزمین ایده های تازه نزدیک می شوید.

13- به خرده نگیرید: این خیلی خیلی مهم است که جهت تقویت نمودن سطح خلاقیتتان از انتقاد نکنید. بخصوص اگر در زمینه تهیه و تولید موسیقی تازه کار هستید. همـواره این را به گوشزد بکنید که این فقط شروع کار است و کسی از شما انتظار آن را ندارد که فردا آلبوم یا کاست label دار به بازار ارائه بکنید .

14- اتوماتیک مداد همراه داشته باشید: احتمال دارد ایده ها در زمانها موقعیتهایی خیلی عجیب به ذهن شما برسند، پس مطمئن شوید همـواره راهی جهت قاپیدن و یادداشت نمودن زود آنها دارید. بعدا، شما می توانید بفهمید که آن ایده ها در عمل چگونه خواهند بود.

15- ذهن خسته شده: اگر روز کاری خسته کننده دراز داشتید یا چنانچه به طور کلی اضطراب (فشار عصبی مقطعی) دارید، خلق اثر و شاهکار کار راحتی نخواهد بود. قبل از اینکه وارد استودیو یا محیط کار شوید سعی بکنید به کارهایی دیگر بپردازید تا به نوعی ذهن و روح را آرام کرده باشید.
چگونگی گذراندن اوقات فراغت و زندگی : پارت چهارم

16- مسیر و هدف را معین بکنید : شروع یک پروژه جدید بدون اینکه بدانید چه می خواهید، ممکن است انرژی و بسیاری را صرف نماید . اینکه از ابتدا قبل از نشستن پشت میز کار تصمیم بگیرید و بدانید که قصد انجام چه کاری را دارید، به میزان زیاد ی در روش ی و هدایت شما تاثیر خواهد داشت. به طور مثال، "من می خواهم موسیقی 3 دقیقه ای pop بسازم".

17- علاقه خود را تجدید بکنید : چنانچه به طور کامل از سبکی که در آن موسیقی سازی می بکنید ، راضی هستید، ولی حس می بکنید که آخرین اثر شما چندان دیدنی توجه نیست، زمانی را جهت گوش دادن به آثار ستاره ها پیشگامان سبک خود اختصاص دهید. بدین وسیله به علاقه نسبت به موسیقی توان دوباره ببخشید دیری نخواهد پایید که نا امیدی و یاس ناپدید خواهند شد.

18- راه هزاره را نمی توان شبه پیمود: تمایل به رسیدن کمال مهارت استادی می تواند خود باعث ایست خلاقیت بشود. اما رسیدن به مهارت در موسیقی حرکت بهتر و مناسب ای است ولی احتمال دارد آن رسیده که برای مدتی از توقعات انتظارات کم کنی و قبول کنی کاری که داری انجام می دهی آنچنان خارق العاده نیست و یا احتمال دارد فقط آزار دهنده ذهن است.


19- حس زندانی بودن: چنانچه چندین روز است بطور دائم در استودیو گیر کرده ای، مطمئنا زمان آن رسیده که بیرون بزنی و دوباره با جهان آشتی کنی. زندانی شدن در یک جا جهت مدت زیاد خلاقیت را خفه می نماید پس به خودت مرخصی بده تا ذهنت از موضوعات مربوطه به موسیقی دور باشد.

20- نکته سلامت ی : دورن یابی کن. خودت علت را متذکر می شوی.... اگر کل شبهای هفته قدیم را صرف ساختن موسیقی ، شب زنده داری و میل کردن هله و هوله کرده ای در کنار اینها یک شغل تمام زمان هم داشته ای. تو به کمی ورزش و خواب شبانه نیاز داری تا ذهنت را پاک بدنت را تجدید قوا کنی.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic